Poznajmy się!

Nasza historia rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy postanowiliśmy wspomóc rodziny w opiece nad ich bliskimi. Pomysłowi przyświecała idea stworzenia spokojnego, jasnego i przestronnego ośrodka, w którym Seniorzy przebywający pod okiem opiekunek i pielęgniarek, będą mogli przyjemnie spędzać czas i cieszyć się pięknem przyrody.

Duże znaczenie miała dla nas lokalizacja. Chcieliśmy zapewnić Seniorom malownicze widoki, a dla wszystkich odwiedzających zadbać o jak najlepszy dojazd. Tę wizję udało nam się zrealizować w Wielkopolsce w gminie Miedzichowo. W otoczeniu lasu w Węgielni, w odległości 15 km od zjazdu z autostrady A2 przy Nowym Tomyślu, znaleźliśmy swoje idealne miejsce.

Pod koniec 2015 roku zakończyliśmy budowę i byliśmy gotowi do przyjęcia pierwszych Pensjonariuszy. To wtedy na 2-hektarowej działce stanął „Złoty Wiek” – Dom Seniora oferujący 63 miejsca, rozlokowane wśród tradycyjnie i przytulnie urządzonych pokoi.

Od czasu powstania naszego Ośrodka działamy wciąż z takim samym zaangażowaniem, przyjmując nowych Podopiecznych. Codziennie otaczamy naszych Seniorów opieką, dbając o ich zdrowie i dobre samopoczucie oraz organizując liczne zajęcia.

Nasza działalność opiera się na Decyzji Wojewody Wielkopolskiego na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku numer PS-II9423.2.6.2015.13. Nasz wpis w Rejestrze placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku znajduje się pod numerem 29.

 front7